Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 
Prosimy o oddawanie głosów na projekt, który został przez nas zrealizowany tj. Akademia Zdrowego Odżywiania.

Wejdź na stronę: http://www.malopolskalokalnie.pl/index.php/plebiscyt/plebiscyt-malopolska.html?view=article&id=134

i oddaj swój głos:)

Zobacz zdjęcia...

„KREATYWNOŚĆ” SMAKUJE WYBORNIE – smak ten zaś wzmocniły studia na Akademii Zdrowego Odżywiania. Przekonały się o tym studentki tej wyjątkowej Uczelni oraz podzieliły efektami w wydanej na tę okoliczność specjalnej książce z przepisami.

Projekt, zrealizowany przez Klub Kobiet Kreatywnych GRACJA i dofinansowany z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich Małopolska Lokalnie, dobiegł już końca ale praktyczna wiedza z zakresu zdrowego odżywiania poparta solidną dawką teorii, pozostanie.

Projekt realizowany był w okresie od 3 lipca do 13 października 2017r. i polegał na przeprowadzeniu 2 wykładów z dietetyki oraz 8 warsztatów z zakresu zdrowego odżywiania, podczas których pod okiem doświadczonego kucharza – maestro Marka Stańczyka z Szynwałdu – 21 uczestniczek projektu przygotowało 29 różnych dietetycznych potraw. Przepisy potraw zostały zebrane w wydanej na zakończenie projektu książce kucharskiej kolportowanej wśród wszystkich zainteresowanych osób poszerzeniem swojej wiedzy z tematu zdrowego odżywiania. Znakomita większość potraw w ramach projektu przygotowana była w zakupionym z projektu piekarniku, który posłuży w przyszłości do prowadzenia podobnych kursów. Każda ze studentek Akademii otrzymała na zakończenie projektu certyfikat potwierdzający nabycie nowych umiejętności, a najaktywniejsze specjalne „stypendium”

„Jesteś tym, co jesz” – to prawda ludowa, ale i bardzo konkretna teza naukowa. Wiele chorób cywilizacyjnych można by uniknąć lub radykalnie ograniczyć ich negatywne skutki. Potrzebna jest ku temu konkretna wiedza oraz praktyczne umiejętności i chęci. Akademia Zdrowego Odżywiania to projekt, który poprzez ciekawą formę realizacji uruchomił i skonkretyzował zebrane przez lata w każdej ze studentek pokłady wiedzy z zakresu zdrowego odżywiania. Takie inicjatywy są potrzebne, a zatem z pewnością ciąg dalszy nastąpi.

Jolanta Furtak